Bawełna EKO!

Bawełna jest stosowana między innymi do wytwarzania miękkiej tkaniny najpopularniejszej w przemyśle tekstylnym, poza tym służy jako dodatek do wełny i lnu oraz jest wykorzystywana do produkcji środków opatrunkowych – to  nie wszystkie z jej zastosowań, jednak na  pewno te, w których procent udziału włókna jest największy . Podstawą  naszych ubrań jest więc bawełna, która przechodzi długi proces przetwarzania zanim trafi do  rąk klientów w postaci odzieży.  W związku z szerzącym się, na różne dziedziny życia, ruchem ekologicznym producenci tej tkaniny wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaczynają wytwarzać bawełnę organiczną.  Jest ona uzyskiwana z upraw, do których nie stosuje się pestycydów i dodatków chemicznych do nawozów oraz w oparciu o metody bardziej przyjazne ekologicznie. Takiej bawełny używa się obecnie do wytwarzania ekskluzywnych produktów, bowiem poprzez dłuższy i bardziej kosztowny proces przetwarzania jest ona droższa od tej pozyskiwanej przez konwencjonalne metody. Istnieją różne poziomy certyfikatów dla bawełny organicznej, wymogiem  podstawowym jest uprawa roślin na glebie, która jest wolna od  chemikaliów  przez co najmniej trzy lata.

Wybierając bawełnę ekologiczną:

 – wspieramy rolników ekologicznych;

 – dołączamy się do ruchu ekologicznego;

 – jesteśmy bliżej natury;

 – wybieramy miękkie, przyjemne ubrania;

 – zmniejszamy prawdopodobieństwo wystąpienia alergii skórnych;

 – wspieramy idee Fair Trade (który występuje przeciwko przymusowej pracy, a ta jest plagą  konwencjonalnych plantacji bawełny).

Obecnie na świecie zauważą  się coraz większe zainteresowanie bawełną organiczną, powstają marki oferujące ubrania eko, a duże sieci odzieżowe coraz częściej tworzą specjalne , pojedyncze kolekcje  skierowane szczególnie do swoich ekologicznych klientów.

Ja też mam dziś dla Was coś w pełni ekologicznego,  ubrania w 100% z bawełny organicznej. Możecie je nabyć w butiku Sobosibio, który otwarty jest od 28.07. do 1.08. na espace-max.pl.

Top damski, Sobosibio,espace-max.pl, cena: 66zł, zamiast: 204zł.

Top damski, Sobosibio, espace-max.pl, cena: 73zł, zamiast: 235zł.

Tunika, Sobiosibio, espace-max.pl, cena: 73zł, zamiast: 257zł.

Sukienka, Sobosibio, espace-max.pl, cena: 117zł, zamiast:343zł.

Spodnie alladyny, Sobosibio, espace-max.pl, cena: 102zł, zamiast: 319zł.

Każda z nas może być EKO!

Zofia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: